• +48 796 738 550
  • kontakt@malowanieelewacji.pl

Czyszczenie i udrażnianie rynien

Czyszczenie i udrażnianie rynien

Jakie są typowe koszty czyszczenia rynien?
Średnia krajowa kosztów czyszczenia rynien wynosi 10 zł za m2, co daje 400 zł za zwykły dom z rynnami o długości 40 m2. Na najniższym poziomie, w przypadku domów parterowych, koszt czyszczenia rynien wynosi około 5 zł za m2. W przypadku domów wielopiętrowych koszt kompleksowego czyszczenia rynien może przekroczyć 20 zł za m2. Czyszczenie rur spustowych może dodać do projektu od 200 do 400 zł.

sdr

Ceny czyszczenia rynien

Przy określaniu wskaźników czyszczenia rynien najważniejszą rzeczą do rozważenia jest to, że nie wszystkie domy są tworzone jednakowo. Nawet przy podobnych długościach dla rynien, niektóre rynny w wyższych lub trudno dostępnych miejscach mogą zwiększyć ostateczny koszt czyszczenia.

Na przykład, jeśli nawisające drzewa mogą utrudniać profesjonalistom poruszanie się po zewnętrznej stronie domu podczas czyszczenia rynien, może obowiązywać dodatkowa opłata.

Inne czynniki, które mogą mieć wpływ na szybkość, to czas, jaki upłynął od ostatniego czyszczenia rynien, czy chcesz dodać czyszczenie rynny spustowej, czy usunięcie lub wymiana ekranów rynnowych byłoby częścią tego procesu.

Zrób to sam a znalezienie profesjonalisty do czyszczenia dachów
Jeśli chodzi o czyszczenie rynien, proces jest dość prosty. Celem jest usunięcie liści, gałązek i innych zanieczyszczeń, które mogłyby zatkać rynny, więc dobre rękawice, wiadro i czerpak do rynien mogą ci pomóc. Istnieją jednak inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. W szczególności praca na wysokich drabinach wiąże się z ryzykiem.

Jeśli nie masz drabin, które sięgają tak wysoko, jak rynny, może to również znacznie zwiększyć wydatki na samodzielne czyszczenie rynien.

Wynajęcie profesjonalnej usługi czyszczenia rynien to niewielki wydatek, który może zaoszczędzić czas. Profesjonaliści mają doświadczenie i umiejętności w pracy na drabinach, podczas gdy może to być niebezpieczne dla przeciętnego właściciela domu. Oprócz czyszczenia gruzu, profesjonaliści mogą również pomóc naprawić wszelkie uszkodzenia rynien.