• +48 796 738 550
  • kontakt@malowanieelewacji.pl

Ciśnieniowe mycie dachów

Ciśnieniowe mycie dachów

Jako właściciel domu prawdopodobnie używałeś (lub chciałeś użyć) myjki ciśnieniowej na swoim podwórku lub w domu co najmniej raz lub dwa. Niezależnie od tego, czy posiadasz myjkę ciśnieniową, wypożyczyłeś ją, czy pożyczyłeś od znajomego, mycie ciśnieniowe może być korzystnym i skutecznym sposobem czyszczenia niektórych zewnętrznych obszarów domu!

Podczas gdy rozmawialiśmy wcześniej o tym, jakie powierzchnie można, a jakich nie można myć mechanicznie, być może zastanawiasz się, „czy mogę myć dachówkę pod ciśnieniem?”

Mycie ciśnieniowe dachów to świetny sposób na usuwanie uporczywych plam na powierzchniach takich jak cegła, blok, kamień i mur. Myjka ciśnieniowa to potężne narzędzie, które pozwala na skuteczne doczyszczenie dachu.

WĄTPLIWOŚCI DOTYCZĄCE MYCIA DACHU CIŚNIENIEM
Niezależnie od tego, czy jest to dach gontowy, czy dachówka, wielu ekspertów zazwyczaj zaleca mycia dachu pod ciśnieniem (150-170 Bar) najlepiej aby to byłą myjka z grzaniem wody w celu jego oczyszczenia.

Nawet w przypadku szczególnie trudnych plam, takich jak mech i pleśń, które mogą gromadzić się na dachu przez lata, mycie pod ciśnieniem jest właściwym rozwiązaniem.

CZY MOŻESZ CZYŚCIĆ DACH MYJKĄ CIŚNIENIOWĄ?
Ponownie, chociaż możesz wybrać, co robisz lub czego twój wykonawca używa do czyszczenia dachu, użycie myjki ciśnieniowej na dachu jest najlepszym wyborem czyszczenia dachu. Mycie wysokociśnieniowe przy użyciu odpowiednich chemikaliów czyszczących to najlepszy wybór, jeśli chodzi o wysokiej jakości czyszczenie dachu.

JAKIE SĄ KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z MYCIA DACHU?
Mycie dachu może wydłużyć żywotność dachu, a także zwiększy atrakcyjność domu. Tak jak nikt nie lubi jeździć skrajnie brudnym samochodem, nikt nie lubi podjeżdżać pod swój dom i widzieć brudnego, obskurnego dachu, który nie pasuje do estetyki reszty domu. Uwaga: ważne jest, aby zauważyć, czy dach po prostu wymaga czyszczenia lub wygląda na obskurny, ponieważ wymaga wymiany, co jest zupełnie inną pracą!

NAJLEPSZE PRAKTYKI STOSOWANE W MYCIU DACHÓW
Nie ma potrzeby zaczynać podkreślać, że czyszczenie dachu to kolejna regularna czynność właściciela domu, którą należy dodać do listy domowych rzeczy do zrobienia, ale jest to coś, co chciałbyś zrobić, gdy jest to konieczne, aby dom ładnie wyglądał!

Jeśli chcesz wyczyścić dach, niezależnie od tego, czy próbujesz to zrobić sam, czy zatrudnić kogoś innego do czyszczenia, konieczne jest upewnienie się, że nie uszkodzisz ani nie uszkodzisz dachu, domu, otoczenia lub — co najważniejsze – się. Upewnij się, że twoje drabiny są ustawione prawidłowo i bezpiecznie, a sprzęt nie wytrąca cię z równowagi. Podczas natryskiwania gontów dachowych zawsze kieruj wodę w dół, aby spływała po gontach, zamiast kierować wodę w górę i pod gonty, co może spowodować ich uszkodzenie, a nawet zerwanie.

Ostatecznie firma https://www.mycie-dachow.com.pl/ zaleca korzystanie z usług profesjonalistów do czyszczenia dachu, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia dachu. Eksperci będą wiedzieć, jak najlepiej poradzić sobie z czyszczeniem dachu, stosując odpowiednie środki chemiczne i metody, aby uzyskać najlepszą czystość.

JAKA JEST NAJLEPSZA PORA NA CZYSZCZENIE DACHU?
Chociaż nie ma dokładnej pory roku, w której należy czyścić dach, najlepiej jest upewnić się, że dach pozostanie suchy przez kilka dni po czyszczeniu — co oznacza, że późna wiosna/lato lub jesień mogą być doskonałym wyborem do czyszczenia dachu .

„Powiedziałbym, że większość czyszczenia dachu jest wykonywana o każdej porze roku, gdy temperatura na dworze wynosi od 10-20 stopni.

JAK CZĘSTO NALEŻY MYĆ CIŚNIENIE DACHU?
Twój dach nie powinien wymagać częstego czyszczenia, zwłaszcza jeśli praca jest wykonywana przez profesjonalistów. 1 raz na 5, 10 czy 15 lat to zwykle czaso okresy po jakich myje się dach aby zapewnić jego długie funkcjonowanie.

Jeśli czujesz, że Twój dach szybciej się brudzi i chciałbyś go częściej myć, aby Twój dom wyglądał ładnie, możesz zdecydować się na częstsze mycie. Chociaż prawdopodobnie nie należy go myć częściej niż raz lub dwa razy w roku, prawdopodobnie w porze roku, w której dach może pozostać suchy przez kilka dni, jeśli stosowane są odpowiednie środki chemiczne.

Jednak chociaż czyszczenie dachu może nie być koniecznością, jeśli nigdy go nie wyczyścisz, Twój dom może stać się odrazą dla Ciebie i Twoich sąsiadów.

Jeśli nie chcesz myć dachu pod ciśnieniem, możesz go wyczyścić za pomocą dmuchawy do liści, aby po prostu usunąć wszelkie liście lub luźny mech, brud lub inne zanieczyszczenia z powierzchni. Zraszacz ogrodowy i nietoksyczne chemikalia zakupione w sklepie domowym mogą również pomóc w pozbyciu się zauważalnych plam na dachu, poprawiając jego wygląd i czystość.

ZAPRASZAM DO SAMODZIELNEGO UMYCIA SWOJEGO DACHU
Chociaż stosowanie wysokiego ciśnienia na dachu nie jest optymalne, nadal istnieją techniki czyszczenia i mycia, które można stosować bez powodowania uszkodzeń.

W zależności od wielkości dachu i stopnia zabrudzenia, profesjonalne czyszczenie dachu przez firmę powinno kosztować od 1000 do 4000 zł. Zawsze staramy się oferować uczciwą cenę, a jednocześnie zapewniać wysokiej jakości usługi świadczone przez profesjonalistów, którzy zapewnią, że Twój dach będzie tak czysty, jak to tylko możliwe, nie uszkadzając przy tym żadnych części dachu przy użyciu niewłaściwych technik.